Wymiana docieplanie na poddaszu- z wełny mineralnej na piankę poliuretanową.

Przez wiele lat do docieplania dachów używaliśmy wełny mineralnej, Jednak czas pokazał, że materiał ten w trakcie eksploatacji ma wiele wad i przysparza sporo problemów.

Wymiana ocieplenia na poddaszuPrzede wszystkim wełna mineralna nie jest trwała i łatwo nasiąka wilgocią, przez co traci swoje właściwości termoizolacyjne. Od wełny wilgocią mogą przesiąknąć inne elementy konstrukcji budynku, co może doprowadzić do ich przemarznięcia, a wreszcie do pojawienia się pleśni i grzybów. Jednak od kilku lat na świecie pojawił się nowy produkt, który z łatwością zastępuje wełnę mineralną. Pianka poliuretanowa szturmem zdobywa place budowy i świetnie sprawdza się przy każdej konstrukcji. Jest kilka podstawowych powodów dla których warto wymienić wełnę mineralną na natryskową piankę poliuretanową. Przede wszystkim nie traci swoich wartości i parametrów przez cały czas eksploatacji. Jest bardzo łatwa w nakładaniu, nawet na najbardziej skomplikowane konstrukcje, czas aplikacji jest stosunkowo krótki w porównaniu do nakładania wełny mineralnej, co pozwala na skrócenie czasu budowy czy remontu.

Można ją nałożyć na każdą powierzchnię: beton, blachę, cegły, drewno, papa, folię czy plastik. Natryśnięta pianka szybko pęcznieje i tężeje, ściśle wiążąc się z podłożem. Wypełnia wszystkie szczeliny, nie obsuwa się, a dodatkowo wzmacnia sztywność konstrukcji i stanowi również świetną izolację akustyczną. Pianka jest materiałem który oddycha i jest paro przepuszczalna, sposób działania ma podobny do odzieży termoaktywnej, czyli chroni przed napływem zimnego powietrza i odprowadza na zewnątrz nadmiar wilgoci z pomieszczeń. Wymieniając ocieplenie na piankę nie trzeba rozbierać dachu czy pomieszczeń, cały proces wymiany odbywa się wewnątrz budynku, i przebiega naprawdę szybko. Ponadto pianka nałożona metoda natryskową, jest bezwonna, nie powoduje reakcji alergicznych i nie wydziela żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji. Jej nałożenie eliminuje w konstrukcji dachu mostki termiczne i dodatkowo uszczelnia powstałe w trakcie użytkowania szczeliny czy dziury. Dzięki tym wszystkim cechom, pianka doskonale poprawia termo aktywność budynku, a tym samym przyczynia się do spadku rachunków za ogrzewanie zimą, a za chłodzenie latem.

Opublikował

Katarzyna Heller

Specjalista ds. jakości w loom.net.pl