Pianka PUR - innowacyjny sposób izolacyjny

piana PUR - sposób izolacyjnyW asortymencie wielu sklepów budowlanych można znaleźć mnóstwo produktów do ocieplania budynków, jednakże najbardziej skutecznym sposobem jest wykorzystanie innowacyjnej pianki PUR. Wyróżnia się dwa rodzaje tego typu produktów.

Pierwszym z nich jest pianka otwarto-komórkowa, w której jak sama nazwa wskazuje opiera się na 98 % komórek otwartych. Niewątpliwą zaletą pianki jest przepuszczalność powietrza, zatem wspaniale sprawdzi się w przypadku ocieplania zarówno pomieszczeń gospodarczych, jak i mieszkalnych. Ten "oddychający" system ochrania pomieszczenia przed utratą ciepła w zimie, przy jednoczesnym usuwaniu z strychów czy też piwnic nadmiaru wilgoci. Pianka otwarto-komórkowa idealnie sprawdza się również w lecie chroniąc dom przed przegrzaniem.

Wykorzystanie w izolacji piany PUR, jest również korzystniejszym materiałem niż wełna, ponieważ nie stanowi zbytniego obciążenia konstrukcji, przyczyniając się tym samym do przedłużenia żywotności budynku. Bardzo często izolacja narażona jest na uszkodzenia mechaniczne, spowodowane przez insekty czy też gryzonie. Jednak piana PUR wykonana jest z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym, jest niezwykle korzystna cenowo.

zastooswanie pianki PURDrugi rodzaj pianki izolacyjnej opiera się zaś na systemie komórek zamkniętych, dlatego też cechują ją właściwości uszczelniające. Dzięki wysokiemu wskaźnikowi oporu cieplnego często wykorzystywana jest do izolacji dachów, równocześnie przyczynia się do zneutralizowania utraty ciepła tym samym, zmniejszając ilość energii potrzebnej do ogrzania całego budynku. Ponadto, piana zamknięto-komórkowa ze względu na właściwości uszczelniające doskonale sprawdzi się do uszczelniania basenów czy też tarasów oraz pomieszczeń gospodarczych a więc: kurników, szklarni, magazynów. Zarówno pierwszy jak i drugi rodzaj piany cechuje niezwykle łatwy montaż, doskonała przyczepność, tym samym likwidując powstawanie mostków cieplnych, które są głównymi źródłami utraty ciepła.

Opublikował

Maciej Krzysztofek

Menedżer ds. kluczowych klientów w loom.net.pl